Okolí Ostružné - tipy na výlet či za sportem

JONAS PARK Ostružná

Menší skiresort "JONAS PARK Ostružná" je vzdálen jen 400 metrů od penzionu. Několik sjezdovek, nejdelší červená 500 m dlouhá sjezdovka, 2 pomy, dětský pás, dětské lano a dětský park. 

Ramzovské sedlo 760 m.n.m.

Asi 800 metrů od penzionu se nachází velký skiresort "BONERA" s jednou z nejdelších sjezdovek na Moravě a pohodlnou 4-sedačkovou lanovkou až na vrchol Šerák do nadmořské výšky 1.351 m.n.m.

Ski areál Branná

V sousední obci Branná se nachází menší skiareál se třemi sjezdovkami, které jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pokročilé lyžaře. Parkování zdarma a půjčovna lyží či lyžařská škola firmy SUN SKI.

Chata Jiřího na Šeráku

Je perfektním výchozím bodem pro objevování těch nejvýznamnějších míst Jeseníků, ať už pěšky, na kole, na skialpech či na běžkách. Přístup na Chatu Jiřího je možný pěšky po vyznačených turistických trasách, nebo lanovkou z Ramzové.

Horská chata Paprsek

Jedna z nejkrásnějších horských chat Rychlebských hor. Nabízí prosklenou restauraci s panoramatickou terasou. Vedle chaty nesmíte zapomenout navštívit kapli svatého Kryštofa. Vyhlášené borůvkové knedlíky!

Dalimilova rozhledna

Výjimečná kamenná rozhledna na vrcholu Větrov, odkaz a věrná replika historické rozhledny ze Sněžníku, postavená v historizujícím stylu s malou a velkou věží, se vstupním sálem s lomenou klenbou, s točitým žulovým schodištěm, s krakorci a s vyhlídkami s cimbuřím.

© 2023 Všechna práva vyhrazena
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!